השכרת רכב בהולנד ודרכי תחבורה נוספת מדריך אל על לאמסטרדם
דף הבית»אירופה»הולנד»אמסטרדם»השכרת רכב בהולנד ודרכי תחבורה נוספת

השכרת רכב בהולנד ודרכי תחבורה נוספת

Project Description

אמסטרדם עמוסה בתיירים ומבקרים לאורך כל עונות השנה וקיימות בה מספר דרכים להתנייד ​ולטייל. מערך התחבורה הציבורית באמסטרדם יעיל ונוח ותוכלו להגיע ממקום למקום בקלות יחסית – בין אם לצורך נסיעות קצרות ובין אם לצורך נסיעות ארוכות יותר.

מערך התחבורה הציבורית היעיל מייתר את הצורך להשכיר רכב, אם ברצונכם להסתובב רק באמסטרדם עצמה כמובן. אם אתם מתכננים לצאת מהעיר ולבקר בחלקים נוספים של הולנד, השכירו רכב בשדה התעופה או באחת מחברות ההשכרה שמשרדיהן נמצאים גם באמטסרדם עצמה וצאו אל המרחבים הירוקים של המדינה היפהפייה.

כלי התחבורה האהוב ביותר על המקומיים הוא ללא ספק האופניים, תיירים רבים שוכרים בעצמם אופניים באמסטרדם ומטיילים בעיר כמו תושביה. בין האופניים למערך התחבורה הציבורית באמטסרדם לא תצטרכו יותר כדי לסייר בעיר.

להזמנת טיסה לאמסטרדם – לחצו כאן

איך להגיע משדה התעופה של אמסטרדם לעיר

טיסות לאמסטרדם, היוצאות באופן תדיר מישראל, מגיעות ישירות אל שדה התעופה סכיפהול (Schiphol). משדה התעופה ניתן להגיע אל מרכז העיר באמצעות הרכבת, שעוצרת בתחנות מרכזיות, בקרבת כיכר דאם (Dam). כמו כן, אפשר להגיע משדה התעופה למרכז העיר במונית. המחיר ההתחלתי לנסיעה כזו הוא כ-35 יורו.

בנוסף, קיים שירות הסעות של חברת Connecxxion, שמציע שאטלים אשר יוצאים משדה התעופה לכיוון מרכז אמסטרדם בכל עשר דקות, שם הם מפזרים את הנוסעים בין בתי מלון. מומלץ לבדוק עם בית המלון שהזמנתם האם יש שירות הסעות חינמי משדה התעופה.

אופניים באמסטרדם, הולנד

אופניים באמסטרדם, הולנד

תחבורה ציבורית באמסטרדם

באמסטרדם מגוון אמצעי תחבורה, כמו אוטובוסים, חשמליות ורכבת תחתית, היוצאים מתחנת הרכבת המרכזית ומפזרים את נוסעיהם בכל חלקי של העיר. ניתן לרכוש מנהגי האוטובוסים או החשמליות כרטיס נסיעה, המתאים לכל סוגי אמצעי תחבורה באמסטרדם (כרטיס חופשי יומי). את הכרטיס אפשר לרכוש גם במכשירים האוטומטיים, הממוקמים בתחנות המטרו.

חשמליות באמסטרדם

החשמליות הן כלי התחבורה הזמין, היעיל והחשוב ביותר באמסטרדם. ישנם 16 קווי חשמלית שונים, שמגיעים למרבית חלקי העיר.

אוטובוסים

האוטובוסים טובים בעיקר עבור מבקרים שמעוניינים להגיע לאזורי הפרברים ופחות יעילים לתיירים שהגיעו כדי לטייל במרכז העיר. ישנם 30 קווי אוטובוס שונים, חלקם פועלים גם בלילה, ועם החלטתם לנסוע לאזורים פחות מתויירים באמסטרדם – הם ישמשו אתכם בצורה טובה ויעילה.

רכבת באמסטרדם

בין אפשרויות התחבורה באמסטרדם יש גם את הרכבת שמגיעה משדה התעופה למרכז העיר. אך כדאי לדעת: שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחר הצהריים המאוחרות הינן שעות עמוסות בנוסעים. מומלץ לקחת זאת בחשבון. מלבד זאת, בקלות מפתיעה תוכלו להגיע מתחנת הרכבת של אמסטרדם לערים במדינות שכנות, כמו בריסל לדוגמא ובמקום יעד אחד להרוויח שני יעדים באותה חופשה.

מטרו

למטרו באמסטרדם יש ארבעה קווים שמחברים את מרכז העיר עם הפרברים. חלק מהנסיעה היא תת קרקעית, אבל ככל שמתרחקים מן המרכז, מתבצעת מרבית הדרך מחוץ למנהרות. כמו האוטובוסים, גם המטרו יעילה יותר לנסיעה מחוץ למרכז העיר ומשמשת פחות את התיירים.

דרכי תחבורה נוספות באמסטרדם

ספורטיביים? רכבו על אופניים

בעיר, שרחובותיה צרים והיא מלאת גשרים, השכילו לבנות שבילים מיוחדים המיועדים לרוכבי אופניים. למטיילים שמעוניינים להשתמש במגוון של אמצעי תחבורה באמסטרדם, מומלץ לחוות את העיר ולהכירה דרך דוושת האופניים. ישנם סיורים לאופניים אשר מאורגנים על ידי חברות שונות. הסיורים עוברים ליד תחנות רוח, ממשיכים לאזורים הכפריים ואף כוללים ביקור בחוות גבינות. ישנן לא מעט חנויות שמציעות אופניים להשכרה.

כדאי לדעת
האופניים הם אחת הדרכים להתנייד בקלות ובמהירות ברחבי העיר אולם, חשוב ללמוד כיצד לנעול אותם נכון ולמנוע גניבות.

השכרת רכב באמסטרדם

אמצעי תחבורה באמסטרדם שנחשב לפחות פופולרי ונוח, הוא המכונית. הנסיעה בעיר מוגבלת לחמישים קמ"ש, הרחובות והגשרים הצרים מקשים על הדרך ורוכבי האופניים הרבים בעיר מהווים סכנה מתמדת לנוסעים ברכב. לכן, השכרת רכב היא אפשרות פחות מומלצת. אולם, אם אתם מעוניינים לצאת מאמסטרדם ליום או יומיים ולטייל במרחבים היפהפיים של הולנד, תוכלו להשכיר רכב באחת מחברות השכרת הרכבים וליהנות מכבישים מצוינים.

מוניות באמסטרדם

המוניות בעיר אינן יקרות באופן יחסי, הנהגים מיומנים בנהיגה בכבישים הצרים ואם אתם ממהרים או סתם התעייפתם מהתחבורה הציבורית של אמסטרדם – זוהי בהחלט אפשרות נוחה.

כדאי לדעת
ניתן לעלות גם על "מוניות מים" (Water Taxi), כלי תחבורה באמסטרדם מיוחד במינו שמהווה, מעבר לנסיעה, גם חוויה יוצאת דופן.

שיט תעלות

התחבורה באמסטרדם כוללת גם את שיט התעלות. בעיר למעלה מ-100 תעלות, שאורכן הכולל מגיע ליותר מ-70 ק"מ. ישנן חברות מקומיות שמציעות לתיירים שיט עם הדרכה. התעלה העתיקה ביותר מתקופת ימי הביניים היא Singel. תעלה נוספת היא Herengracht, שלאורכה בתים מפוארים, שהקימו סוחרים עשירים. התעלה היפה ביותר היא תעלת הנסיך – Prinsengracht, על שמו של הנסיך וויליאם השלישי, מלך אנגליה.

כדאי לדעת
ישנה אפשרות לשיט בתעלות באופני פדלים. אפשרות זו מאפשרת לכם להכיר את העיר מזווית קצת שונה, היא מתאימה במיוחד למטיילים עם ילדים, ואף ליהנות מפעילות גופנית. ניתן להשכיר אופני פדלים מול ה-Westerkerk או מול הרייקסמוזיאום.

להזמנת טיסה לאמסטרדם – לחצו כאן

הדפיסו את המידע או שמרו אותו במחשב או בטלפון החכם – ותהיו מעודכנים בכל עת ובכל מקום בעולם
אהבתם? שתפו