טיסות לאתונה: כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים
דף הבית»אירופה»אתונה»טיסות לאתונה: כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים

טיסות לאתונה: כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים

Project Description

אתונה היא עיר הבירה של יוון. היא נקראת על שם אלת החוכמה, אתנה, מהמיתולוגיה היוונית והיא נחשבת לאחת מהערים העתיקות בעולם כולו. אתונה העתיקה היא עיר קלאסית לחובבי הארכיטקטורה, האמנות וההיסטוריה.

טיסות אל על לאתונה יוצאות עם מטוסי בואינג 737. בזמן טיסה של 2:25 שעות בלבד תנחתו בנמל התעופה אלפתריוס וניזלוס, הנקרא על שמו של המדינאי היווני. בזמן הטיסות ליוון תיהנו מחבילת בידור עשירה ב-VOD ושירות קשוב ברמה גבוהה.

מדריך לאתונה: מה שחייבים להכיר – ומה לא לפספס

להכיר את העיר
אתונה, בירת יוון, מאגדת בתוכה מגוון סיפורים היסטוריים מרתקים המסופרים בכל פינה, דרך האבנים העתיקות למודות הניסיון. האקרופוליס, העיר העליונה המפורסמת ביותר מתקופת יוון העתיקה ממוקמת במרכז ההיסטורי של אתונה העתיקה. האקרופוליס הפך לסמלה של העיר אתונה והביקור בו תוך סיור בין המבנים ושרידי התקופה הוא חוויה מרתקת ומעשירה. אחד מהמבנים המפורסמים באקרופוליס הוא הפרתנון – מקדש האלים שנבנה במאה החמישית לפני הספירה כאות תודה לאלה אתנה. הפרתנון ואקרופוליס כולה הם דוגמאות לגולת הכותרת של יוון העתיקה והארכיטקטורה והתרבות היוונית הקלאסית של אותה התקופה.

טיסות לאתונה, אקרופוליס – יוון

האקרופוליס, אתונה

מה מחכה לכם באתונה

אתונה משופעת במוזיאונים להיסטוריה וארכיאולוגיה. במוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה ניתן למצוא שרידי פיסול קלאסי, רומי ועוד. בנוסף, ניתן למצוא באתונה גם מוזיאונים שונים, המספרים ומשמרים את סיפור הקהילה היהודית המקומית או מוקדשים לאמנות היוונית העממית. ישנם מוזיאונים עכשוויים יותר, כמו המוזיאון לכלי נגינה, המתאים במיוחד לחובבי מוזיקה עדכנית.

טיסות לאתונה אטרקטיביות גם לחובבי הספורט. העיר מציעה מגוון אפשרויות בילוי, החל ממגרשי פיינטבול ועד לביקור באצטדיון האולימפי הראשון, אשר אירח בין כתליו את האולימפיאדה הראשונה. האצטדיון מוגן היטב על ידי עיריית אתונה ולכן ניתן לצפות בו רק מבחוץ ולא להיכנס פנימה. לעומתו, המרכז האולימפי החדש של אתונה, אשר אירח את אולימפיאדת 2004, פותח את כתליו ללא תשלום עבור שלל מבקריו והוא מהווה חוויה יוצאת דופן לאוהבי הארכיטקטורה העכשווית והעיצוב המודרני. סיור במרכז האולימפי מהווה ניגודיות לנוף העתיק המשתקף מאתונה והוא בהחלט מספק גיוון לטיול ומעמיק את האפשרויות התיירותיות הטמונות בעיר.

טיסות ליוון - אתונה, אמפיתיאטרון הרודיון

האמפיתיאטרון הרומי הרודיון. להתפעל מהיופי

כדאי לדעת

♦ בזמן שחפרו מתחת לאדמה כדי לספק תשתית לתחנת הרכבת סינטאגמה באתונה נמצאו שרידים ארכיאולוגים במצב מצוין. תחנת הרכבת הפכה למוזיאון בלתי רשמי והפריטים נשמרו באותם המקומות בהם נמצאו, מחופים בזכוכית שתגן עליהם מפני נזקים. ביקור בתחנת רכבת זו, אם לטובת שימוש בשירותי הרכבת או לא, הוא בגדר חובה עבור כל מי שעולה על טיסות ליוון. תחנת הרכבת הזו עצומה בגודלה ומספיק לראות עד כמה היא גדולה, כדי להתפעל באמת.
♦ הטיפ הנהוג במסעדות עומד על כשלושה יורו והוא נחשב למכובד.
♦ הדרך הטובה ביותר לוודא איזו היא מסעדה מקומית ואיזו מסעדה פונה לתיירים היא באמצעות שפת התפריט. במסעדות המקומיות לא תמצאו תפריטים באנגלית כמעט בכלל. הן כמובן המומלצות יותר.
♦ טיסה לאתונה אורכת כשעתיים ו-25 דקות.

טיסה לאתונה. המרינה של אתונה

המרינה של אתונה

קידומת בינלאומית: 30-210+
ויזה: לבעלי דרכון ישראלי אין צורך באשרת כניסה
יש לוודא שהדרכון בתוקף ע"פ דרישות היעד
החזר מע"מ בשדה התעופה: יש

שגרירות ישראל באתונה
טלפונים:
+30-210-671-9530
+30-210-671-9531
+30-210-672-2183
כתובת מייל: info@athens.mfa.gov.il
לאתר השגרירות

0
בתים יש בהמנון היווני. חושבים שמישהו זוכר את כל השיר?
0°
מעלות בממוצע בעונת האביב
0
הטיפ הנהוג במסעדות והוא נחשב למכובד
אהבתם? שתפו