טיסות למומבאי: כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים
דף הבית»המזרח הרחוק»אסיה»הודו»מומבאי»טיסות למומבאי: כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים

טיסות למומבאי: כל מה שצריך לדעת לפני שממריאים

Project Description

מומבאי היא העיר הגדולה ביותר בהודו, המונה כ-21 מיליון תושבים בכלל המטרופולין. היא בירת הכלכלה של הודו, כאשר מרוכזים בה פעילות פיננסית, מסחר ותעשייה. כמו כן, מאכלסת העיר נציגויות של חברות בינלאומיות מרחבי העולם. בנוסף לכל זאת, מומבאי הינה מוקד של תעשיית הבידור והפנאי במדינה, בה מרוכז חלק ניכר מתעשיית בוליווד המפורסמת.

הודו מחולקת למדינות, ומומבאי הינה בירת המדינה מאהאראשטרה. מעבר לכל זאת, מומבאי היא עיר מיוחדת ומלאת חיים הכוללת מגוון צבעים, ניחוחות ומראות מדהימים.

מדריך מומבאי: שלל האופקים שיש לעיר להציע

להכיר את העיר

בעיר הזו יש הכול מהכול והיא מתאימה לכל סוגי המטיילים באשר הם. הדבר מתבטא בין היתר בארכיטקטורה המיוחדת שלה, אשר משקפת כל תקופה במהלך ההיסטוריה של העיר. היבט נוסף המאפיין בצורה מובהקת את שלל התרבויות בעיר הוא האוכל ההודי המשובח. זהו חלק בלתי נפרד מצביונה התרבותי, והוא בפני עצמו משמש כאטרקציה: עם קשת רחבה שלל מאכלים, תבלינים, ניחוחת וטעמים, המבקר הממוצע אשר רוצה לחוות את תרבות העיר והמדינה באופן אותנטי, ימצא זאת במאכלים המקומיים.

מומבאי, הודו

מומבאי, הודו

מה מחכה לכם במומבאי

מדובר בעיר ענקית אשר כל פיסה ממנה עוצרת נשימה. קשה לרכז את אינספור המראות והאטרקציות לכדי רשימה אחת ומוגבלת, ובכל זאת ישנם מקומות שנחשבים ל"ביקורי חובה" על ידי מטיילים מכל העולם: העיר מספקת שלל חוויות מגוונות ואף מנוגדות בין מקום זה לאחר בה – תחנת הרכבת צ'האטראפאטי שיוואג'י (Chhatrapati Shivaji Terminus, לשעבר תחנתת ויקטוריה) היא מבנה ארכיטקטוני מרשים ביותר, והיא למעשה נחשבת כשריד מהקולוניה הבריטית. זוהי דוגמה אחת מיני רבות למבנים מעניינים ומרשימים בעיר, אשר נשמרו מהתקופה.

כמו כן, שער הודו מהווה את סמלה של העיר מומבאי, ואליו זורמים תיירים והודים מקומיים כאחד. במקום מתרחש בזאר שוקק חיים לעיתים קרובות.

Colaba Causeway Road – רחוב ראשי שופע דוכנים, המושך אליו המוני תיירים מדי שנה. ניתן למצוא בדוכנים ברחוב כמעט הכל – בגדים, נעליים, מזכרות, מכשירים שונים ותכשיטים, כמובן במחירים זולים.

מומבאי, הודו

מומבאי, הודו

 כדאי לדעת

♦ עונת המונוסונים מסוכנת לרחצה.
♦ האוטובוסים בגואה הם אמצעי התחבורה הזול ביותר. למרות הצפיפות, מדובר בנסיעה יחסית סבירה ומערך האוטובוסים מחזיק בשילוט באנגלית – עניין שעשוי להקל על תיירים.
♦ המשטרה בגואה מקיימת פשיטות תדירות על מנת להשתלט על תופעת הסמים, כשמרבית הפשיטות נעשות בעיקר על מעוזי התרמילאים.

קידומת בינלאומית: 91
ויזה: לבעלי דרכון ישראלי יש צורך באשרת כניסה
יש לוודא שהדרכון בתוקף ע"פ דרישות היעד
החזר מע"מ בשדה התעופה: יש

שגרירות ישראל בהודו (ניו דלהי):
טלפון: 91-11-30414500 +
דואר אלקטרוני: information@info@newdelhi.mfa.gov.il
אתר: http://delhi.mfa.gov.il

0
מיליון תושבים בכלל המטרופולין
$0
ממוצע בזבוזים ליום לאדם
0
שעות טיסה לערך מישראל למומבאי
אהבתם? שתפו