הדרך הרומנטית: 350 ק"מ של גרמניה שלא הכרתם

הדרך הרומנטית: 350 ק"מ של גרמניה שלא הכרתם

דף הבית»אירופה»גרמניה»מינכן»הדרך הרומנטית: 350 ק"מ של גרמניה שלא הכרתם

Project Description

​מסלול טיול מעגלי של חמישה ימים, שמתחיל ומסתיים במינכן, ייקח אתכם דרך כל מה שקסום בחבל ארץ זה – עיירות ציוריות, נופים מרהיבים, נהרות, אגמים, יערות ואפילו טירה מהאגדות

אל על

​מסלול טיול מעגלי של חמישה ימים, שמתחיל במינכן ועובר בדרך הרומנטית בגרמניה, בין עיירות מלאות קסם, ערים היסטוריות, טירות עתיקות ונופים שלווים של יערות, נהרות ואגמים. הדרך נמשכת לאורך 350 ק"מ מווירצבורג לפוסן, והמסלול המוצע כאן נותן טעימה מכל מה שיש לאזור להציע.

יום 1: ממינכן לווירצבורג

היום מתחיל בשדה התעופה של מינכן, ממנו נוסעים צפונה על כביש A9 לכיוון נירנברג (Nürnberg). העיר השנייה בגודלה בבוואריה צרובה בתודעה הישראלית כעיר בה נחקקו חוקי נירנברג ובה התקיימו משפטי נירנברג, אבל זוהי גם עיר יפה ותוססת אשר הרובע העתיק שלה, שנחרב במלחמת העולם השנייה, שוחזר היטב.

מנירנברג ממשיכים על כביש A3 עד לווירצבורג (Würzburg), שבה מתחילה הדרך הרומנטית. לפני שמתחילים בנסיעה בדרך הרומנטית, כדאי להקדיש את שארית היום לווירצבורג היפה, השוכנת על גדות נהר המיין ומוקפת בכרמים. לאחר הסיור בעיר העתיקה ומלאת החיים, כדאי לבקר בארמון רזידנץ הבארוקי המוקף בגנים נפלאים, ובמבצר מריאנברג החולש על העיר, שמציע נוף נהדר.

לינה: ווירצבורג
משך הנסיעה: ממינכן לווירצבורג כ-3:00 שעות

גרמניה

רוטנבורג אוב דר טאובר, נסו להגיד את שם העיר שלוש פעמים ברציפות

יום 2: מווירצבורג לרוטנבורג אוב דר טאובר

היום מתחילים לנסוע על הדרך הרומנטית. לאחר שעוזבים את ווירצבורג, נוסעים על כביש A81 ובהמשך על כביש B-290 דרך נופי עמק הטאובר, כאשר מומלץ לעצור בכפרים ובעיירות שלאורך הדרך, למשל בבאד מרגנטהיים (Bad Mergentheim), עיירת מרחצאות יפה, שהאתר הבולט בה הוא טירה מרשימה מימי הביניים,Deutschordensschloss.

מכאן ממשיכים בנסיעה דרומה לרוטנבורג אוב דר טאובר (Rothenburg ob der Tauber), ששוכנת בעיקול של נהר הטאובר ונחשבת לפנינה של הדרך הרומנטית. זוהי עיר ימי ביניימית מבוצרת שנשתמרה היטב – חומותיה, על מגדלי השמירה שבהן, נותרו כמעט בשלמותן, וכך גם הרחובות המרוצפים באבן והבתים המחופים בקורות עץ. מלבד השיטוט המענג ברחובות יש פה כמה מוזיאונים קטנים ומוצלחים – מוזיאון הפשע שמשחזר את צורות הענישה בימי הביניים, מוזיאון הצעצועים ומוזיאון חג המולד שלצדו חנות המעוצבת ככפר גרמני טיפוסי.

לינה: רוטנבורג אוב דר טאובר
משך הנסיעה: מווירצבורג לרוטנבורג אוב דר טאובר כ-1:30 שעות

היהלום שבכתר של הדרך הרומנטית – טירת נוישוונשטיין הגרנדיוזית, נבנתה במאה ה-19 על ידי לודוויג המשוגע, מלך בוואריה. הטירה עטורת הצריחים שוכנת על צוק ומוקפת בהרים, יערות ואגמים. היא נראית כאילו נלקחה מסיפור אגדה ואם היא מוכרת לכם, הרי זה כי היא שימשה השראה לטירת היפהפייה הנרדמת של דיסני…

יום 3: מרוטנבורג אוב דר טאובר לנורדלינגן

יומו השלישי של הטיול הוא יום נינוח שכולל נסיעה קצרה וביקור בכמה מהעיירות המקסימות של הדרך הרומנטית. העיר הראשונה היא דינקלסביל (Dinkelsbühl), אליה נוסעים דרומה על כביש A7. זוהי עיר עתיקה אשר נראה כי הזמן עצר בה מלכת. על אף שזוהי אחת העיירות היפות בגרמניה, היא פחות מתוירת מרוטנבורג והאווירה בה יותר אותנטית.

מדינקלסביל ממשיכים דרומה על כביש B25 לנורדלינגן (Nördlingen). העיירה מוקפת בחומה מימי הביניים, היחידה בגרמניה שנותרה בשלמותה, ללא פגע. טיפוס על מגדל השעון בכנסיית סט ג'ורג' יחשוף בפניכם תצפית מרהיבה על העיירה והנופים הירוקים שמסביב.

לינה: נורדלינגן
משך הנסיעה: מרוטנבורג אוב דר טאובר לנורדלינגן כ-1:00 שעות

רוטנבורג אוב דר טאובר, גרמניה

רוטנבורג אוב דר טאובר, גרמניה

יום 4: מנורדלינגן לאאוגסבורג

יום זה יוקדש גם הוא לגילוי העיירות היפות של הדרך הרומנטית. הוא ייפתח בנסיעה על כביש B25 להרבורג (Harburg), כפר ציורי מוקף בנופים הפסטורליים של עמק נהר וורניץ. מעל הכפר מתנשאת טירת הרבורג האימתנית, אחת הטירות השמורות ביותר בגרמניה. בין הטירה לנהר יש מבוך של סמטאות קטנות ומפותלות המשובצות בבתים מחופים בקורות עץ בסגנון טיפוסי לבוואריה.

מהרבורג ממשיכים בנסיעה לדונאוורת (Donauwörth), ששוכנת בנקודת המפגש בין נהר הוורניץ לנהר הדנובה. הרחוב הראשי של העיירה, Reichstrasse, הוא אחד המקסימים בדרום גרמניה. אחרי ארוחת צהריים בעיירה אפשר להמשיך דרומה על B2 לכיוון אאוגסבורג (Augsburg). העיר, ששוכנת במפגש הנהרות ורטאך ולך, נוסדה לפני יותר מ-2,000 שנה על ידי הקיסר הרומי אוגוסטוס, מה שהופך אותה לאחת הערים העתיקות בגרמניה.

יש בה מוקדי עניין רבים, בהם בית העירייה, ששוכן בבניין רנסאנסי מרהיב; קתדרלת סט מרי, הנחשבת לקתדרלה העתיקה בגרמניה; שדרות מקסימיליאן המרשימות, המשובצות במזרקות נהדרות ובבתים רנסאנסיים ובארוקיים; ומתחם בתי המחסה של הסוחר העשיר יעקב פוג'ר, אחד הראשונים מסוגו בעולם שסיפק דיור לנזקקים.

לינה: אאוגסבורג
משך הנסיעה: מנורדלינגן לאאוגסבורג כ-1:15 שעות

תצפית על העיר אאוגסבורג, גרמניה

תצפית על העיר אאוגסבורג, גרמניה

יום 5: מאאוגסבורג למינכן

היום האחרון הוא יום אינטנסיבי אך מתגמל, במהלכו רואים כמה מהמראות היפים ביותר בדרך הרומנטית. מאאוגסבורג נוסעים דרומה על כביש B17, כשבדרך חולפים על פני הנופים הפסטורליים של האזור, עד שמגיעים לעיירה שטיינגאדן (Steingaden), שבה נמצאת כנסיית ויס (Wieskirche) המרהיבה, שנבנתה במאה ה-18 בסגנון הרוקוקו ומשמשת כאתר עלייה לרגל.

משטיינגאדן ממשיכים אל היהלום שבכתר של הדרך הרומנטית – טירת נוישוונשטיין (Schloss Neuschwanstein). הטירה הגרנדיוזית נבנתה במאה ה-19 בסגנון נאו רומנסקי על ידי לודוויג המשוגע, מלך בוואריה. הטירה עטורת הצריחים שוכנת על צוק ומוקפת בהרים, יערות ואגמים. היא נראית כאילוו נלקחה מסיפור אגדה ואם היא מוכרת לכם, הרי זה כי היא שימשה השראה לטירת היפהפייה הנרדמת המככבת בכל פארקי השעשועים של דיסני…

הדרך הרומנטית מסתיימת בפוסן (Fussen), שמרוחקת כארבעה ק"מ מטירת נוישוונשטיין. אפשר לטייל בעיר העתיקה היפה וגם לאכול בה ארוחת צהריים לפני שממשיכים בנסיעה חזרה על כביש A96 לכיוון מינכן.

לינה: מינכן
משך הנסיעה: מאאוגסבורג למינכן כ-3:30 שעות

טירת נוישוונשטיין, גרמניה

טירת נוישוונשטיין, כאילו נלקחה מהאגדות

הדפיסו את המידע או שמרו אותו במחשב או בטלפון החכם – ותהיו מעודכנים בכל עת ובכל מקום בעולם
אהבתם? שתפו